Loading Events

Upcoming Events

Find Events

Event Views Navigation

Events List Navigation

January 2020

Lawrence County Limestone Classic Basketball Tournament

All Day

Tournament details and schedule will be updated as soon as information is received by tournament coordinators.

Basketball Skills Practice

6:30 PM — 7:00 PM

Basketball Skills Coach: Angie Marksberry Assistant Coach: Athlete Coach Trainee: Roster: Braelen McCleary Kaleb Walke Picabo Walke

3-ON-3 Basketball Practice

3-ON-3 Basketball Coach: Jessica Heidorn Assistant Coach: Jerry Beiersdorfer Athlete Coach Trainee: Kevin Beiersdorfer Team (Roster subject to change due to athlete ability) Benji Hyatt Mike Scott Billy Joe Tallman Max Rinck Ray Benson

Hot RODs Basketball Practice

6:30 AM — 8:00 PM

Hot RODs Traditional Masters Male: Level 2 Team Coach: Carl Hauser Assistant Coach: Ron Schuman Athlete Coach Trainee: Benji Hyatt Team (Roster subject to change due to athlete ability): Chris Perdue James Quick Mathew Calhoun Justin Stanley Devin Immenhort Randy Schuman Andrew Spencer Kane Ferreira Jacob Eldridge

Mustangs Basketball Practice

6:30 PM — 8:00 PM

MUSTANGS Traditional Masters Male: Level 3 Team Coach: Brad Hawk Assistant Coach: Joe Hawk Athlete Coach Trainee: Becky Cashman Team (Roster subject to change due to athlete ability): Christopher Purcell Parker Seaver Alexander Kieffer Aaron Russell Tyler Hinkle Brent Palmer Justin Broughton Drew Mattingly Kendra Franklin Zachary Bowling Ethan Beiersdorfer Eric Moore

3-ON-3 Basketball Practice

3-ON-3 Basketball Coach: Jessica Heidorn Assistant Coach: Jerry Beiersdorfer Athlete Coach Trainee: Kevin Beiersdorfer Team (Roster subject to change due to athlete ability) Benji Hyatt Mike Scott Billy Joe Tallman Max Rinck Ray Benson

February 2020

Basketball Skills Practice

6:30 PM — 7:00 PM

Basketball Skills Coach: Angie Marksberry Assistant Coach: Athlete Coach Trainee: Roster: Braelen McCleary Kaleb Walke Picabo Walke

3-ON-3 Basketball Practice

3-ON-3 Basketball Coach: Jessica Heidorn Assistant Coach: Jerry Beiersdorfer Athlete Coach Trainee: Kevin Beiersdorfer Team (Roster subject to change due to athlete ability) Benji Hyatt Mike Scott Billy Joe Tallman Max Rinck Ray Benson

+ Export Events